Close

22.12.2020

Třebíčský malovník. Místo plakátů vánoční obrazy

Malovník

Prázdné plakátovací plochy se v Třebíči proměnily ve venkovní galerii dětských obrazů. 

S přestávkami se už několik měsíců nekonají žádné akce, není na co lidi zvát. Chybí společná setkávání, vánoční kulturní programy, besídky, adventní trhy, koncerty. Honzu Burdu napadlo, že by se smutně vypadající plakátovací plochy v Třebíči mohly využít pro něco hezkého. Radnici se to moc líbilo a stejné nadšení měl i Kamil Černý a Daniel Valčík v agentuře Relative. Myšlenky jsou dobré, ale aby z nich něco bylo, je potřeba do nich vložit energii.

Děti malovaly a tvořily. Zapojilo se osmnáct třebíčských školek a škol. V Relative obrázky a koláže zdigitalizovali, doplnili o popisky a připravili k tisku. Potom skočili do auta a objeli celou Třebíč, všechna místa, kde jsou plakátovací plochy, a vylepili na ně obrázky.

Já jsem věděla, že se něco chystá. Chtělo to pojmenovat. Dlouho jsem přemýšlela nad názvem. Galerie Pastelka? Nudné. Šla jsem k podstatě. A zároveň jsem potřebovala vymyslet lehce zapamatovatelné a neobvyklé slovo. Jasně! Malí milovníci malování. Malovník. Bude to Třebíčský malovník.

Všichni se připravují na Vánoce, balí dárky, pečou cukroví, posílají vánoční pozdravy. Malí milovníci malování zatím zaplnili prázdné plochy vánočními obrázky. Pomohli jim dospělí. A tak to na světě má být. V Třebíči to tak je.

Pokud se nestihnete po Třebíči projít, můžete se podívat na galerii obrázků na webu.

Některé se líbí tolik, že se objevují zájemci o jejich koupi. Peníze chtějí dát škole do fondu. Kdo ví, co tento nápad ještě dalšího přinese…

Hezké a malované Vánoce!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *