Close

26.4.2020

Sledujte příběhy (ne)obyčejných hrdinů všedního dne

zvládneme to společně

Na facebookové stránce Zvládneme to společně píšu o lidech, kteří svými nápady a pomocí přispívají k lepšímu světu.

Krize nám zakryla ústa i nos, ale ne oči. Přesně tato myšlenka mi běhala hlavou, když jsme začali nosit roušky a zároveň je doma šít.  Koronavirová krize v nás probudila to, co už dlouho spalo. Poslední desetiletí nám Čechům chyběla idea společného smyslu. Teď ho vidíme. Všude kolem nás jsou úžasné příběhy lidskosti, solidarity a skvělých českých nápadů. Rozhodla jsem se ukázat, že krize je šance pro naše vztahy a znovuobnovení hodnot.

Začala jsem psát (a někdy i točit) dobropříběhy. Tak jim říkám. Seznámím vás s Janou, která doma natáčí cvičení pro děti a nahrává je na YouTube, s Pavlínou, podle které je mohou být roušky nejen funkční, ale i designové nebo s Lucií, která každý večer připravuje kvízové otázky pro své kamarády. Nakouknete na třebíčskou průmyslovku, kde vyrábějí ochranné štíty i do vedrovické školy, tam zase připravují svačiny pro zdravotníky i prodavačky. Zašla jsem i za vedoucími dětských kroužků a zeptala se jich, co dělají, když dětí musí být doma. Dočtete se i o jednom nemocném pánovi a o tom, jak jsme mu sháněli respirátor a jak to dopadlo.

Víte o někom, kdo pomáhá, nebo má super nápad? Může to být drobnost, zlepšovák i jeho běžná práce, kterou dělá s chutí a nadšením. Dejte mi vědět, prosím. Myslím si totiž, že součet života tvoří maličkosti. Ráda bych napsala … o vás.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *