Close

10.3.2017

Národní týden trénování paměti

mozek

Desítky přednášek o trénování paměti startují 13. března. Jsou zdarma, přijít může každý.

Za vším stojí Česká společnost pro trénování paměti a mozkový jogging (ČSPTPM.) Od roku 2005 je partnerem celosvětové akce Brain Awareness Week. Po celé republice uspořádali členové společnosti 14. března 2005 třináct přednášek o trénování paměti. O rok později to bylo už dvacet sedm přednášek. Z Národního dne trénování paměti se v roce 2008 stal Národní týden trénování paměti. Přidala se i Slovenská republika. Vloni se uskutečnilo 309 osvětových přednášek a přišlo na ně 7 781 lidí.
Letos je přes tři sta přednášek a workshopů. Přehled najdete na webu České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging, a to zde: www.trenovani-pameti.cz.
V rámci Národního týdne trénování paměti připravuji dva workshopy. V pondělí 13. března v 17 hod V ICM Třebíč (budova u vlakového nádraží) a ve středu od 17 hod v Moravském Krumlově v Městském muzeu a Galerii Knížecí dům. Těšit se můžete na praktický trénink, mozkohračky a také zajímavosti o mozku.

Druhým partnerem celosvětové akce Brain Awareness Week je u nás Akademie věd ČR. Ta pořádá Týden mozku, letos už po devatenácté. Iniciátorem je neurovědec profesor Josef Syka, který Týden mozku v roce 1998 založil. Také Akademie věd připravila na tento týden přednášky. Mluvčími jsou přední čeští odborníci v oboru teoretických i klinických neurověd. Na záznam přednášek z loňského roku a program těch letošních se můžete podávat na webu www.tydenmozku.cz.

Další videa na našem kanálu YouTube

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *