Close
V co věřím?
 • Překážky na cestě jsou skryté příležitosti.
 • Každý za sebou necháváme stopu. 
 • Největší životní výhra je pokoj v duši.
V čem jsem opravdu dobrá?
 • Jsem vidět i slyšet.
 • Propojuji lidi, nápady i projekty.
 • Objevuji skrytý potenciál u druhých.
 • Z dobrých nápadů dělám nápady výborné.

Můj příběh

DSC_3995_mensi_ctverec

Ve světě byznysu, médií a politiky se pohybuji od roku 2006. Učím lidi, firmy, neziskovky i města a obce komunikovat a pomáhám jim budovat dobrou image. Propojuji a vedu dobré projekty. 

Věnuji se těmto oblastem: 

 • public relations (PR)
 • copywriting
 • sociální sítě
 • komunikační strategie
 • krizová komunikace
 • budování značky
 • změna myšlení. 

V tom všem mi pomáhá znalost pravidel fungování mozku. Jsem trenérka paměti III. (nejvyššího) stupně. 


Kořeny, ze kterých vyrůstám

Na Katolickém gymnáziu v Třebíči jsem získala první zkušenosti s veřejným vystupováním, prací v Českém rozhlase a organizováním eventů. Dokonalou průpravou pro mě byla Debatní liga. Stala jsem se členkou Halahoje, který sdružuje mladé aktivní lidi. Organizovali jsme vodácké kurzy, jezdili na tábory, naučila jsem se vázat nízké i vysoké lanové lávky. Během vysoké školy jsem k tomu přidala každoroční výuku lyžování. Moje životní hodnoty do mě zaseli rodiče a rozvinulo právě Katolické gymnázium a lidé kolem něj.

Mohla jsem mít dvě vysoké školy, ale… 

Chtěla jsem studovat žurnalistiku, ale nevzali mě ani do Prahy ani do Brna ani do Olomouce. Tak jsem šla studovat češtinu a historii do Českých Budějovic. Díky tomu mám pedagogické vzdělání a mohu legitimně učit. Zkusila jsem žurnalistiku v Brně znovu. Podařilo se mi to snad na počtvrté. Před státnicemi jsem odešla. Praxe mě bavila víc. A také mě víc naučila.

Můj ostrov 

Bohatou síť profesních kontaktů jsem získala na Letní žurnalistické škole v Havlíčkově Brodě. První ročníky jsem absolvovala jako student. Dnes ji spoluorganizuji se svými skvělými kolegy a životními přáteli. Jsou to lidé, se kterými tvoříme osobní i profesní ostrov v moři našich dnů. 

Z Čech až do Bruselu

S prací v komunikační a PR agentuře jsem začala  v prvním ročníku na univerzitě v Českých Budějovicích.  Během deseti let jsem posbírala cenné manažerské zkušenosti i kontakty. Když jsem odjela s kolegou Tomášem Zdechovským na stáž do Evropského parlamentu, oba jsme si řekli, že se do Bruselu ještě vrátíme. On se stal v roce 2014 europoslancem a já na dva roky jeho tiskovou mluvčí.

Stvoření efektivní komunikace – Efcomm

Nepočítám odpracované hodiny, zajímají mě výsledky. Projekt efektivní komunikace  Efcomm vznikl v roce 2016.  V názvu jsou ukryty nejen moje iniciály, ale především spojení slov efektivní komunikace (communication). 

Pracuji pro firmy různých velikostí z oblasti zemědělství, energetiky, výroby, IT. Pomáhám neziskovkám, jsem mediálním poradcem obcí a měst, vykonávám krátkodobé pozice mluvčích různých institucí (i nemocnic). Vedu komunikační týmy, připravuji mediální a komunikační strategie. Jako copywriter vymýšlím lákavé texty na weby, tvořím čtivé PR články a dělám na firemních časopisech. Fotím na iPhone, natáčím pro klienty videa na sociální sítě, připravuji scénáře. 

Netvrdím, že umím vše. Vytvořila jsem síť spolupracujících kolegů, kteří jsou mistři ve svém oboru. Jsou to profesionální fotografové, kameramani, korektoři, webaři, textaři, grafici i analytici. Společně vytváříme efektivní komunikaci pro naše klienty. 

Nápad, který neměl nikdo jiný

V roce 2016 jsem v Třebíči založila první českou a zatím jedinou Mozkohernu Neurotechnologie a mozkohračky se staly mojí vášní.   Hltám vše, co se kde dozvím o mozku. Pro firmy připravujeme neurotréninky, pro školy workshopy Trénuj mozek! Snažím se lidem ukázat, že trénink mozku je zábava a že to vůbec nebolí. 

Občas je potřeba dobít baterky

Jsem hrdým členem Klubu českých turistů. Miluju výšlapy a často s sebou beru svou parťačku fenu Amy.  Ve volných chvílích ráda píšu poezii. Čerpám ze svých zážitků a příběhů lidí kolem sebe. V únoru roku 2015 jsem měla při otevření Galerie Franta v Třebíči první veřejné čtení své poezie.

Tohle si fakt myslím

Jsem přesvědčena, že komunikace je jako tanec. Musíte se umět přizpůsobit svému partnerovi. Na každý pohyb je potřeba vyváženě reagovat. Ze zkušeností vím, že pokud budete tlačit partnera do poloh, které mu nevyhovují, bude to drhnout.

A takto mě znají mí přátelé

Ráda měním věci kolem sebe, nesnáším lhostejnost a uznávám pravidlo 3 P – pokora, práce, poctivost. Když něčemu věřím, nevzdám to. 

Tady a teď

To je moje motto. Vědomé prožívání toho, co právě děláme, je jediný způsob, jak si nenechat protéct život mezi prsty. John Lennon to řekl hezky: Život je to, co se děje, když se zabýváme jinými věcmi.