Close
V co věřím?
  • Překážky na cestě jsou skryté příležitosti.
  • Každý za sebou necháváme stopu.
    Je na nás, jaká bude.
  • Největší životní výhra je pokoj v duši.
V čem jsem opravdu dobrá?
  • Jsem vidět i slyšet.
  • Propojuji lidi, nápady i projekty.
  • Objevuji skrytý potenciál u druhých.
  • Z dobrých nápadů dělám nápady výborné.

Můj příběh

DSC_3995_mensi_ctverec

Milovala jsem dějepis (zůstalo mi to) a moc jsem si přála jednou z malých Rouchovan vycestovat do Řecka a do Říma, kolébky evropské kultury a vzdělanosti. Povedlo se mi to. Jako teenager jsem měla ráda televizní vědomostní soutěže. A tak jsem se přihlásila do Pyramidy. Chtěla jsem si to jen zkusit. Vyhrála jsem ji. Tenkrát jsem spadala do kategorie dětí, a tak jsem si místo peněz přivezla domů tašky plné sladkostí. Možná proto teď nemám ráda sladké. Nešlo o výhru, ale o ten pocit posunout své hranice.

Velmi na mě zapůsobil Václav Havel a chtěla jsem se s ním potkat. Podařilo se mi to na Letní žurnalistické škole v Havlíčkově Brodě.

Kde to vlastně začalo…

Chtěla jsem studovat žurnalistiku, ale nevzali mě ani do Prahy, ani do Brna, ani do Olomouce. Tak jsem šla studovat češtinu a historii do Českých Budějovic. Díky tomu mám pedagogické vzdělání a mohu legitimně učit. Zkusila jsem žurnalistiku v Brně znovu. Podařilo se mi to snad na počtvrté. Před státnicemi jsem odešla. Praxe mě bavila víc.

A jak to pokračuje

V komunikační agentuře jsem pracovala deset let. Začala jsem už v prvním ročníku na univerzitě v Českých Budějovicích. Každý rok jsem jezdila do zahraničí a spoustu víkendů jsem strávila na mládežnických akcích. Když jsem byla na stáži v Evropském parlamentu s kolegou Tomášem Zdechovským, oba jsme si řekli, že se do Bruselu ještě vrátíme. On se stal v roce 2014 europoslancem a já na dva roky jeho tiskovou mluvčí.

V roce 2016 jsem založila první českou mozkohernu a projekt efektivní komunikace Efcomm.

Ještě něco vám o sobě prozradím

Stále se ráda vracím na Katolické gymnázium v Třebíči. Právě zde jsem získala první zkušenosti s veřejným vystupováním, prací v rozhlase a organizováním lidí. Dokonalou průpravou pro mě byla Debatní liga. Mé životní hodnoty do mě zaseli rodiče a rozvinulo Katolické gymnázium a lidé kolem něj. Stala jsem se členem Halahoje, který sdružuje mladé, aktivní lidi. Organizovali jsme vodácké kurzy, jezdili na tábory, naučila jsem se vázat nízké i vysoké lanové lávky. Během vysoké školy jsem k tomu přidala každoroční výuku lyžování. Po několika letech jsem ze zdravotních důvodů musela jako lyžařský instruktor skončit. A tak jsem se stala členem Klubu českých turistů. Miluju turistiku. Ve volných chvílích ráda píšu poezii. Čerpám ze svých zážitků a příběhů lidí kolem mě. V únoru roku 2015 jsem měla při otevření Galerie Franta v Třebíči první veřejné čtení své poezie.

Když to shrnu, tak…

Ve světě byznysu, médií a politiky se pohybuji od roku 2006. Mou prací je přesvědčovat lidi, učit je, komunikovat a objevovat potenciál v projektech i lidech. Zaměřuji se na tyto oblasti: PR, sociální sítě, marketing, komunikace, změna myšlení.  Velmi mi pomáhá znalost pravidel fungování mozku. Věnuji se tréninku koncentrace, paměti, kreativity a dalších kognitivních funkcí. Jsem trenérka paměti III. stupně. Mou vášní jsou neurotechnologie. Připravuji neurotréninky pro školy i pro firmy.

Závěrem to, co se mi honí hlavou

Komunikace je jako tanec. Musíte se umět přizpůsobit svému partnerovi. Na každý pohyb je potřeba vyváženě reagovat. Ze zkušeností vím, že pokud budete tlačit partnera do poloh, které mu nevyhovují, nebude se mu chtít a bude to drhnout.

Moje osobní motto, které ráda sděluji všem kolem sebe, je velmi krátké. Tady a teď. Když něco děláme a někde jsme, buďme tam hlavou i tělem. Jinak je to zbytečný čas pro ostatní i pro nás. Pokud nebudeme tady a teď, proteče nám život mezi prsty. Ráda měním věci kolem sebe, nesnáším lhostejnost a uznávám pravidlo 3 P – pokora, práce, poctivost.

Ještě než odejdete, podívejte na web  www.mindball.eu