Close

16.9.2018

Moje KGéčko slaví 25 let

Pokusíme se o rekord

Po čtvrtstoletí existence, kdy mnozí na počátku této škole prorokovali brzký zánik, se rozrostla z 49 prvních studentů na svou maximální současnou kapacitu 360 studentů. My pluli dál a dál je název a text známé vodácké písničky. Stejně tak i Katolické gymnázium Třebíč, které vždy mělo a stále má ve svém logu lodičku na vlnách, pluje neustále neohroženě dál a kupředu.

Patřím mezi hrdé absolventy Katolického gymnázia. Tato škola mi dala dobré základy pro život. Dodnes s ní spolupracuji. Mimo jiné jsem členem organizačního týmu, který už rok pracuje na přípravách oslav výročí. Letos jsme společně s kolegou grafikem vytvořili nový logotyp. Do dalšího čtvrt století tedy vstupuje gymnázium s novým, moderním logem.

Oslavy gymnázia a zápis do knihy rekordů

K výročí školy jsme se rozhodli, že na den církevního školství 17. září se pokusíme o oficiální rekord České republiky.  V ten den na Karlově náměstí v Třebíči vznikne veliké modré moře, na kterém zakotví co největší počet papírových lodiček, které se nám do té doby podaří nashromáždit od co největšího počtu lidí. Každý člověk mohl poskládat pouze a jen jednu papírovou lodičku, kterou podepsanou odevzdal na několika sběrných místech po celé Třebíči. Tyto lodičky  budou přeneseny na Karlovo náměstí, kde „admirál“ města starosta Pavel Janata za přítomnosti „kapitána“ ředitele Katolického gymnázia Víta Feldbabela oficiálně vyhlásí a komisař z agentury Dobrý den z Pelhřimova uzná rekord.

Studoval jsi u nás? Těš se na Den absolventů!

Katolické gymnázium Třebíč ve školním roce 2018/2019 bude oslavovat 25 let svého života. Po celý školní rok se budou odehrávat různé akce, které budou připomínat veřejnosti, studentům i absolventům kvalitní značku KG. Všichni, kteří jste studovali na KGéčku, zapište si datum 21. června 2019. To se totiž bude konat sraz všech absolventů. A že nás je!

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *